Srečanje bolnikov in ostarelih v naši fari

V nedeljo, 23. 9. 2012, je bilo organizirano srečanje za vse bolne in ostarele iz naše župnije. Zbrali so se pri maši ob 10h. Mašo je daroval naš domači župnik. Pred mašo in med mašo je bila za vse tudi možnost spovedi. Kdor je hotel, je lahko prejel bolniško maziljenje. Bolniško maziljenje je zakrament, namenjen podeljevanju Božje milosti bolnikom. Jezus je ozdravil veliko bolnikov in tudi svojim učencem naročil, da naj polagajo roke na bolnike in jih ozdravljajo. V Svetem pismu piše: »Če je kdo med vami bolan, naj pokliče starešine Cerkve in naj ga v Gospodovem imenu z oljem mazilijo ter nad njim molijo in verna molitev bo bolnika rešila in Gospod mu bo polajšal in, če je v grehih, mu bo odpuščeno.« Na podlagi tega naročila Cerkev opravlja maziljenje bolnikov. Poudariti velja, da ta zakrament ni namenjen telesnemu ozdravljenju, pač pa v prvi vrsti duhovni oskrbi bolnika. Zmotno je tudi prepričanje, da je to zakrament priprave na smrt.

Po maši je sledilo druženje v župnijski dvorani, kjer so člani ŽPS in gospodinje pripravili prigrizek in pecivo. Starejši (pa tudi vsi ostali) so se z veseljem zadržali in poklepetali med seboj. Hvala vsem domačim, ki so poskrbeli za starejše in jih pripeljali k maši in na srečanje.

Maja Škufca