Marijin klic se širi

Drugi konec tedna v mesecu marcu je Mirco Agerde kot Marijin apostol ponovno obiskal Slovenijo. Poglavitni razlog je bil nadaljevanje priprave na posvetitev župnije Grosuplje Brezmadežnemu Srcu Marije, Kraljice ljubezni. To bo po Višnji Gori in Videm-Dobrepolju tretja slovenska župnija, ki se je odločila za ta pomemben korak. Ob tej priložnosti so Mirca v petek, 9. 3. 2013 povabili v Ljubljano na Ježico, saj tudi oni že poznajo Schio, ki so ga lansko leto obiskali na župnijskem romanju. Kot gost župnika, g. Antona Perčiča, je Mirco zbrane nagovoril v cerkvi svetega Kancijana in tovarišev, vsi pa so z velikim zanimanjem poslušali njegov govor o prvih prikazovanjih in vsebini Marijinih sporočil. Izpostavil je pomen posvetitve Mariji v današnjem času, ki ga lahko strnemo v besede: "Vrni se k Bogu, o Božje ljudstvo!"

Kraljica ljubezni je zagotovo vesela, ko vidi, da se srca Slovencev odpirajo za njen klic. Naslednji dan, v soboto, se je srečanja molitvene skupine v Višnji Gori poleg Mirca udeležil tudi g. David Jensterle, župnik župnije Tržič-Bistrica. Tam načrtujejo romanje v Schio, ki mu bo sledil Mircov obisk v Tržiču in nato posvetitev januarja prihodnje leto. Takoj za njimi, v marcu, jo bodo opravili še v sosednji župniji Ivančna Gorica. Vse to so znamenja, ki kažejo, da časa ni veliko in da si Marija močno želi sprejeti vsako dušo v varno zavetje svoje ljubezni, kjer bo v vseh preizkušnjah varna pred vsakršnim zlom. Podprimo njena prizadevanja s svojimi molitvami, da se kmalu izpolni Božji načrt in njeno Srce slavi dokončno zmago. Tako bomo po svojih prizadevanjih tudi sami postali Marijini sodelavci in soustvarjalci novega sveta, v katerem se bo Bog vrnil v srca vseh ljudi in bosta vladala mir in pravičnost.