Danes je dan, ki ga dal je Gospod!

V svoji materinski ljubezni želi Marija, Kraljica ljubezni doseči srca vseh svojih otrok. Posebnost njenega delovanja v Sloveniji je, da se ji ne izročajo le posamezniki, temveč tudi celotne župnije. Tako se izpolnjuje njena želja, ki ima svoj resnični izvor v Jezusovem Srcu: "Slavimo Gospoda. Otroci moji, Jezusovo Srce prosi z obljubo posebnih blagoslovov za posvetitev skupnosti, župnij, škofij mojemu Brezmadežnemu Srcu; mnoge bodo milosti in blagoslovi, ki jih bodo prejele." (Marija kliče; 8. 12. 1999) Letos se je ta slovesni dogodek, ki ima daljnosežne in globoke posledice za duhovno življenje vernikov in celotnega občestva, zgodil že v dveh župnijah. Najprej v Bistrici pri Tržiču, kamor je v mesecu januarju tamkajšnji župnik g. David Jensterle povabil Mirca iz Schia, da bi pomagal pri duhovni pripravi. Posvetitev je bila v nedeljo, 16. februarja, v kapeli svete Marije Goretti. Tiha nedelja v postnem času (6. april 2014) pa bo ostala za vedno nepozaben dan za župnijo Ivančna Gorica. Med prebiranjem pričevanja je nemogoče, da tudi mi v Višnji Gori ne bi podoživeli milostnih trenutkov, ki nam jih je nebo naklonilo pred petimi leti. Naj bo obuditev spomina nanje obenem že pričetek naše notranje priprave na obletnico naše izročitve Kraljici ljubezni. Poživimo svojo odločenost hoditi z Marijo za Jezusom, k čemur nas vabi postni čas – če bomo vztrajali v veri do konca, nas čaka veselje velikonočnega jutra.

Miha in Aneta