Avtor: zuvisnjagora Objavljeno: 13. 08. 2012

Povzeto iz časopisa Družina

Kristusov pasijon v Višnji Gori

13.5.2012

V Višnji Gori smo tudi letos uprizorili Kristusov pasijon. Idejno zasnovo je ob pomoči Mihe Trpina pripravil naš župnik Boštjan Modic. V dolini za župniščem smo pripravili velik prostor za igralce in gledalce. Zahtevna scena je obsegala več prizorov: od dvorane zadnje večerje do Pilatove palače. Naš farovški hrib je bil naravno okolje za Oljsko goro in tudi za Kalvarijo. Na vrhu hriba so bili postavljeni trije križi. V dramski uprizoritvi, ki je trajala dobri dve uri, je sodelovalo več kot 60 igralcev. Igro smo izvedli na cvetno nedeljo in jo ponovili na velikonočni ponedeljek, ko nas je s svojim obiskom počastil upokojeni nadškof Alojz Uran. Po ogledu je pohvalil delo celotne ekipe in vsem podelil blagoslov. Zahvalo velja izreči tudi gasilskemu društvu Višnja Gora, ki je za uprizoritev posodilo klopi za 400 sedišč. Kristusov pasijon je bil za Višnjo Goro velik dogodek. Nanj smo vsi upravičeno ponosni, saj so bili odzivi gledalcev nadvse pohvalni. Prihodnje leto bomo pasijonu znova žive priče.

Miha Slapničar