Naš župnik se predstavi

Po mesecu dni, odkar sem med vami, so mnogi spraševali in prosili, da bi se na kratko predstavil. Starša sta mi ob rojstvu dala ime Janez. Za krstnega zavetnika sta mi izbrala Janeza Evangelista. Pred mano sta se rodila še dva brata, ki sta si ustvarila družine. Osnovno šolo sem obiskoval v Dolenjem Logatcu, kamor sem hodil tudi k verouku. V odločanju, v katero šolo naj bi šel  naprej, sem razmišljal o vpisu na pedagoško gimnazijo v Ljubljani. Toda tam so zahtevali učenje klavirja,kar mi takrat ni odgovarjalo, čeprav sem hodil v glasbeno šolo, kjer sem igral rog, z veseljem pa sem se udeleževal tudi vaj in nastopov s pihalnim orkestrom Logatec.

V srednjo šolo sem se vozil v Postojno, kjer sem obiskoval gimnazijo. Proti koncu gimnazije, v četrtem letniku, sem začutil povabilo Gospoda, da bi šel v semenišče. Pred služenjem vojske sem bil že vpisan na Teološko fakulteto.  V vojsko, ki sem jo služil še v JLA, sem bil poslan v južno Srbijo, v Surdulico. Po končani vojaščini je sledil odhod v semenišče v Ljubljano. V diakona sem bil posvečen 28. 6. 1988 v Kranju, pastoralno prakso diakona pa  sem opravljal v Ribnici pri gospodu Maksu Ipavcu. Mašniško posvečenje mi je podelil ljubljanski nadškof dr. Alojzij Šuštar v ljubljanski stolnici 29. 6. 1989. Kot novomašnik sem bil poslan za kaplana v Šentjernej, k župniku Antonu Trpinu,   in po treh letih, leta 1992, premeščen v Stari trg pri Ložu, kjer je bil župnik Janez Kebe; v istem kraju je sedaj za župnika g. Boštjan Modic. Leta 1994 so me poslali za župnika v župnijo Sveti Vid nad Cerknico; to je manjša župnija, a na velikem območju.  V tej župniji sem deloval 6 let. V jubilejnem letu 2000 so me poslali na župnijo Brezovica pri Ljubljani, ki je po površini veliko manjša , po številu prebivalcev pa veliko večja - po zadnjih podatkih naj bi štela več kot 8400 ljudi.  V tej župniji sem deloval kot župnik do letošnjega  leta. In zdaj sem tu.

Vsem skupaj želim vse dobro in obilo blagoslova.

Župnik Janez