IV. kmečke igre brez meja v Višnji Gori

Prvo nedeljo po višnjanskem farnem žegnanju, 9. septembra,  je bil travnik za župniščem že 4. leto zapored  prizorišče zabavnih in domiselnih kmečkih iger. Igre so organizirali člani KUD-a Janeza Ciglerja v sodelovanju z višnjanskim župnikom Janezom Mihelčičem, ki nam je dal na razpolago celotno prizorišče, na koncu pa se je tudi sam znašel v eni izmed ekip.  V igrah je tekmovalo pet ekip, ogledalo pa si jih je okoli 200 gledalcev. Tekmovalci so se pomerili v najrazličnejših nalogah: od čim hitrejšega obešanja perila z zavezanimi očmi pa vse do mirnega ribolova, ki je zahteval ogromno potrpežljivosti. Potrebno je bilo tudi čim hitreje nakupiti krompir in poskrbeti za hčerkino doto. Nista pa manjkali niti tradicionalni igri, molža krave in smučanje. V igrah se je najbolje odrezala ekipa Pasji raj, ki je zmagala že drugo leto zaporedoma. Sledili so Kremenčkovi, tretje mesto so si delili Karjole in Mladi kmetje, zadnje mesto pa so osvojile Orhideje in orhidejček.

Seveda pa ni bilo vse samo v tekmovanju. Za popestritev sta poskrbeli prav posebni gospe, mama Branka in njena sestrična Slavka. Med igrami sta budno opazovali tekmovalce, komentirali njihova dejanja in seveda tudi okregali vsakega, ki je poskušal pretentati sodnike. Poskrbeli sta tudi za ogromne količine smeha med gledalci. Po igrah je za nadaljnjo zabavo poskrbel ansambel Slučaj, za okusno hrano in pijačo pa se gre zahvaliti mesarstvu Maver. Zahvaliti se je potrebno tudi višnjanskim gasilcem, ki poskrbeli za mize in klopi, z veseljem pa so priskočili na pomoč tudi pri peki čevapčičev. Upamo, da se naslednje leto ponovno srečamo v še večjem številu, saj bodo takrat že 5. kmečke igre, ki bodo zagotovo nekaj posebnega.

Maja Škufca