Žegnanje v Zgornji Dragi

Krajani Zgornje Drage so nam na praznik njihovega zavetnika, svetega Martina, v novo obnovljeni cerkvici pripravili čudovito doživetje. Že ob prihodu se je čutilo, da celotna vas živi za ta dogodek, ki jim predstavlja več, kot pa le vsakoletno obveznost. Zelo lepo in toplo so sprejeli množico gostov, ki je v celoti napolnila cerkev, tistim, ki so ostali zunaj, pa je ozvočenje pomagalo, da niso bili prikrajšani za nobeno besedo. Župnik Janez Mihelčič je našel prave besede, da v srcih nagovori in okrepi tisto, kar je v človeku dobrega. Bogu hvaležni za darovano sveto mašo so se obiskovalci še dalj časa zadržali skupaj v sproščenem razpoloženju, za kar so imele zasluge številne dobrote, ki so jih z ljubeznijo pripravile domačinke. Vabilu, da se ponovno srečamo naslednje leto, ali pa morda že prej, se bomo radi odzvali, saj nam je bilo v Zgornji Dragi res prijetno.

Preberite si prispevek in pozdravni nagovor ter si oglejte zanimive fotografije: videli boste utrinke z žegnanja, kakšna je bila cerkev svetega Martina med obnovo, in kako lepa je sedaj.