SVETE MAŠE SE DO PREKLICA, KI GA BODO OBJAVILI SLOVENSKI ŠKOFJE, DARUJEJO BREZ LJUDSTVA - TO VELJA TUDI ZA VELIKONOČNE PRAZNIKE

Slovenski škofje so objavili navodila za obhajanje Cvetne nedelje, velikonočnega tridnevja in Bele nedelje ter vseh spremljajočih dogodkov. Na voljo so tu.

Svete maše lahko vsak  dan spremljate preko spleta, radia in televizije. Nekatere povezave so na voljo tu. Dodajamo še povezavo do Facebook profila duhovnika Martina Goloba - https://www.facebook.com/, kjer predvaja svoje maše v živo vsak dan ob 19:00, v nedeljo ob 10:00, in prenosov sv. maš iz Župnije Ljubljana - Rakovnik vsak dan ob 18:30, v nedeljo pa ob 10:30 - https://www.youtube.com/

Aktualni Župnijski zvon je na voljo tukaj.

Nagovor župnika:

V tem času, ko smo doma, smo povezani v molitvi in dobri misli. Za vas molim in vas spremljam z molitvijo za zdravje. V molitvi smo povezani. Hvala vsem, ki delate, da lažje živimo. Pričakovati je, da nevarnost virusa ne bo minila kmalu, zato v vsakdanje dogajanje umestimo molitev, pametno branje in gibanje doma. Močno vam želim, da se doma razumete in čas uporabite za medsebojno bližino in skupne trenutke, ne samo v delu, ampak tudi v molitvi. Pametno je manj gledati tv in več kvalitetno brati. Vsaka hiša ima doma gotovo kakšno duhovno knjigo. Žal pred prazniki ni mogoče pričakovati zanesljive spovedi, zato vas vabim, da vsak večer zmolite kesanje in se sproti spravite med seboj. V molitvi ohranimo povezanost z Bogom in med seboj. Starše prosim, da nadaljujete z veroučnim delom. Vsak teden eno poglavje naprej. V sredo bo materinski dan, zato s hvaležnostjo, spoštovanjem in podporo molimo za naše žene, matere, ki skrbite za družine in vzgojo mladega rodu. Priporočajmo se naši nebeški materi Mariji. Matere, blagoslavljajte svoje otroke in svoje družine, saj ste po svojem krstu prinašalke Božjega.

Vztrajajmo v disciplini in ostanimo doma. Vaše domove in vse vas blagoslavljam in želim zdravja.

Vaš župnik Slavko

Oznanjene sv. maše bodo vsak dan darovane brez ljudstva.

Vse dogajanje v župniji je odpovedano.

G. župnika kontaktirajte na tel.: 01 788 41 44 ali 041 791 602.

Izredna navodila slovenskih škofov za preprečevanje širjenja koronavirusa COVID-19 so na voljo na tej povezavi.

OZNANILA za župnijo VIŠNJA GORA - 5. POSTNA NEDELJA - 29.3.2020

5.4.

CVETNA NEDELJA

• VOZEL Franc, obl.

Vse dogajanje v župniji je odpovedano.

Zelenje na cvetno nedeljo blagoslovite sami, ob 8.00 bom blagoslovil župnijo in maševal brez ljudstva. Ob 10.00 bo na TV SLO 2 prenos škofove maše.

G. župnika kontaktirajte na tel.: 01 788 41 44 ali 041 791 602.

Oznanjene sv. maše bodo vsak dan opravljene brez ljudstva. Dosledno upoštevajmo navodila oblasti. Bolnike bom obiskal takoj, ko bo možno.

Redno za vas molim in vas v molitvi spremljam, posebno bolne, ostarele, izpostavljene bolezni v javnih službah. Vabim vas, da posebno ob času sv. maše, doma skupaj molite tudi ob Svetem pismu. Ob petkih ne pozabimo na molitev križevega pota. Starši z veroukarji naredite naslednje poglavje veroučne snovi in vsi molimo za zdravje in medsebojno pomoč. Sv. Tilen, prosi za nas!

Arhiv Župnijskega zvona

Arhiv oznanil